¡Hola! My name is

Martin Zlámal

← back to the archive

Barák budoucnosti

Aneb jak jsem poprvé a naposledy přešlápl. Je to jednoduché, nebudeme si nic nalhávat. Ještě jsem nepochopil smysl Barcampu. A tak se stalo, že jsem si připravil povídání o něčem, co nikdo moc nechápal. Jistě že mě to trošku mrzí, zároveň mi však přijde absurdní, že někdo přijde na přednášku, kde jsem upozorňoval v anotaci na použité technologie, které budou ve vyprávění zahrnuty a pak jsem slyšel, že někdo vůbec nevěděl o čem je řeč. To je ale kapitola sama pro sebe... (-:

Poučím se a děkuji za feedback. Bylo to tak půl na půl. Půl lidí mi opakovala vlastně jednu a tu samou věc. Že to bylo moc složité. Že bylo potřeba znát hodně věcí okolo, aby se mohl člověk chytat. To je jeden z důvodů, proč už si nikdy nevezmu takovou přednášku na akci jako je Barcamp. Spektrum posluchačů totiž bylo extrémní. Od lidí úplně mimo mísu až po lidi, kteří této problematice perfektně rozumí (lépe než já). Proto jsem rád i za druhou polovinu feedbacku. Potkal jsem se totiž zhruba se stejným počtem lidí, ale s obráceným postojem, takže jsem měl prostor některé věci ještě dovysvětlit a vyjasnit. Bylo fakt super, když mě někdo zastavil na chodbě a chtěl vědět jak je technicky možné pořešit některé věci o kterých jsem mluvil, nebo si chtěl povídat o tom, jak jsou ty koncentrátory vlastně implementované a jak to funguje podrobněji, že se mu to líbí!

Zjednodušeně - nejsem spokojený se svým výstupem, ale jsem rád, že jsem mohl potkat několik inspirativních lidí a dobře si popovídat. Díky. Nebudu to zde více rozpatlávat. Podívejte se na prezentaci... (-:

Přikládám ještě odkazy na zmiňovaný referenční manuál od mikrokontrolérů a dokument pojednávající o myšlence Fog Computingu: Fog Computing and Its Role in the Internet of Things.

A co ostatní přednášky? #

No tak všechny skvělé. Já si vážím toho, když někdo vystoupí a ukáže co dělá a je z toho nadšený. Některé přednášky jsem tedy jen proseděl a nic nového jsem se moc nedozvěděl (a to právě nevím, jestli mám od Barcampů čekat). Ne všechny přednášky pro mě mají takovou informační hodnotu. Ale lidem se to líbí, takže za mě dobré.

Součástí Barcampu byl i Arduino Day 2015. Tam jsem byl pouze na přednášce o Superkondenzátorech. Kamarád z toho byl úplně nadšený. Pokud vás zajímá elektronika a nejlépe ještě rádi bastlíte, tak doporučuji vyhledat si záznam. Já osobně považuji za nejlepší přednášky 8 a půl roku přednášení pro Microsoft a Od zadání k release za dva dny: jak se programuje v novinách aneb jak se hledá balanc mezi náprasem a perfektním kódem... (-:

A když opomenu přednášky? No tak Afterparty byla super. I zde jsem měl příležitost prohodit pár zajímavých rozhovorů. Nakonec se to trošku protáhlo a do postele jsem ulehal až v 6 ráno. Ale s hezkým pocitem, že nedělám úplné hovadiny, jen se musím naučit své myšlenky lidem lépe prodat...

Do you have any comments? That's great! Tweet them so everyone can hear you…

← back to the archive