¡Hola! My name is

Martin Zlámal

← back to the archive

Shhhh - vysílá se speaker

Takové bylo téma celého Webexpa 2016 - shhhh. Nebo alespoň páteční části. Pro ty nejlepší a nejzajímavější řečníky byl totiž připraven velký sál, kam se podle cedulek na dveřích vejde až 2500 lidí. A nápad to byl zcela zajisté skvělý. Ovšem jen do chvíle, než začala první přednáška. V davu lidí totiž existuje efekt, kdy pokud něco říkám a jsem špatně slyšet - začnu mluvit více nahlas. A tak to udělá každý. Takže to byl první den megašrumec. A do toho přednášky. Úplně si dovedu představit, že to byla pro přednášející jedna z nejnáročnějších přednášek vůbec. I ze strany posluchače to bylo náročné - dokonce jsem párkrát přestal vnímat přednášku, protože to bylo fakt maso. Nechtělo se mi vracet se do toho sálu zpět na další skvělé přednášky. V sobotu už to bylo relativně ok.

Ale řešit hluk, když jsem si mohl poslechnout spoustu skvělých přednášek by bylo malicherné. Věc se má tak. Pokaždé, když jedu na nějakou akci tohoto typu, jsem na vážkách. Na jednu stranu vím, že si poslechnu nějakou úžasnou přednášku a budu z toho úplně paf. Pak jsou zde však takové u kterých si člověk říká - proč to je na Webexpu? A přesně to se stalo.

První den nezačal nejlépe (moje chyba), ale hned to zachránil Jakub Plichta z Adobe Typekit, Mark Boulton z Monotype a Lukáš Linhart - Apiary. Nemá smysl vyjmenovávat úplně všechny - sorry - ale u těchto lidí bych doporučil podívat se na video kdo neviděl. Přednášky se poměrně rychle dostávají na internet rovnou na koukačku (netrvalo to ani 24 hodin od konce akce - dobrá práce). Zajímavá byla také přednáška od Roberta Kerra - chvíli jsem nevěděl, chvíli jsem chtěl tleskat, potom zase plakat a nakonec jásat. Robert se nám snažil předat způsob, jak držet v prezentacích tzv. beaty stejně jako ve filmech.

No a pak se to stalo. Ačkoliv jsem necítíl žádnou joy emoci, přece jenom tam ta mrška byla. V noci jsem nemohl dospat a v polovině noci jsem se vzbudil a začal tvořit. Takovou silou na mě působí podobné akce. Naposledy jsem toto udělal, když jsem se snažil vyrovnat jet lag. A to všechno jen díky té inspiraci, kterou jsem přes celý den nasál. Už jen proto doporučuji.

Ráno šup na pendolíno a hurá do Prahy - spánek nespánek. Mimochodem díky za aplikaci do telefonu. Nedívejte se na hodnocení - nejste na internetu poprvé. Já jsem tohoto pomocníka skutečně uvítal a používal. Dobrá práce.

Na druhý den jsem se vyloženě těšil. A to hlavně z toho důvodu, že byl pro mě jako pro vývojáře daleko zajímavější. Největší lákadlo byl Marco Pivetta. Jasně - tu prezentaci už znám skoro pozpátku, ale slyšet to živě je něco úplně jiného. A tak nějak to šlo celý den. Určitě jsem byl v jednu chvíli v limbu a s otevřenou pusou jsem tiše přikyvoval hlavou v domění, že jsem v sále sám a přednášející to povídá jen pro mě... :) Už jsem se zmínil o burritu? Nemám moc rád mexický druh jídel, ale jestli jsem se najedl? Oh boy - to byl ale macek. (možná to bylo proto, že jsem se pořád něčím ládoval)

Jak den pomalu pokračoval a já se ustavičně dostával z jednoho limbo stavu do dalšího, pomalu (díky Nina Zakharenko a Marko Iskander) se blížila poslední přednáška. Opět jsem nevěděl co čekat a plánoval jsem poté jít ještě na jednu přednášku. Ale to jsem ještě nevěděl, že mě čeká nejlepší přednáška vůbec a že nebudu schopen utrhnout se a neúčastnit se rozhovoru s Michaelem Loppem. Víte, že jsem volatile? Já to nevěděl. Vlastně jsem ani nevěděl co to je. Věděl jsem, že je něco špatně - že jsem tak tošku buřič. A tak jsem hledal způsob jak se polepšit. Většina lidí je totiž stable, tak bych měl být také. No ne? Špatně! Teď už to neberu jako takovou nevýhodu a jsem za to vlastně i rád. Stable mi prostě nesedí (alespoň ne zatím). Jen jsem musel počkat několik let abych pochopil sám sebe.


Děkuji Webexpo 2016. Děkuji za skvělou lekci o mé povaze, děkuji za skvělé řečníky. Každé Webexpo bylo historicky tím největším Webexpem. A já to naprosto chápu a nepochybuji, že trend bude i nadále stejný. Díky také moderátorům. Daniel Čech? Jasně - o tom snad nikdo nepochyboval, ale byl jsem příjemně překvapen ze vstupů Pavlíny Louženské - skvělé.

Dost superlativů.
Jo a to tričko je taky super!

Do you have any comments? That's great! Tweet them so everyone can hear you…

← back to the archive